VIA BENEDICTINA

800 let od příchodu benediktinů na Broumovsko

Na obědě u benediktinů

na-obede-u-benediktinu

Další školáci „poobědvali u benediktinů“

6.11.2013, Broumov

Třeťáci Základní školy Hradební v Broumově si dnes během programu Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov (VKCKB) vyzkoušeli, co to znamená, uvařit si opravdový oběd. To ale zdaleka není vše: celý jeden školní den se věnovali jídlu, jeho historii i tomu, jak svým jídlem ovlivňujeme své zdraví a životní prostředí.

Díky spolupráci Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov a Střediska volného času Ulita vznikl zajímavý tematický program pro školní třídy. Žáci si během něj nejen připraví jídlo, ale také si při obědě v krásných prostorech benediktinského kláštera v Broumově vyzkouší základy kulturního stolování.

 

Před obědem se žáci hravými metodami naučili chápat značky na obalech potravin, pochopili, že za různými potravinami je různá stopa, kterou jejich produkce či doprava zanechává na planetě.

Nejen lektory programu, ale možná i vlastní učitele mile překvapila spolupráce, zvídavost a kultivovanost dětí.  Bylo příjemné pozorovat, jak děti oceňují příběhy, které se skrývají za mnoha na první pohled obyčejnými věcmi – třeba za sklenicí vody z našeho kraje. Nepochybně k příjemnému zážitku dětí i vyučujících přispěla předchozí příprava i jedinečné prostředí kláštera, v němž se program odehrával.

IMG 1779 benediktini oběd 1 1IMG 1789 benediktini oběd 2 1

 

 

 

 

Více o vzdělávacích programech VKCKB se dozvíte na stránkách Klášter Broumov - vzdělávací programy

 

KONTAKT

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov 
Klášterní 1, 550 01 Broumov
Tel: +420 491 521 299
Mobil: +420 734 443 165 Mgr. Petr Köppl
+420 731 610 652 Marcela Lilingová
E-mail:

vkcb@broumovsko.cz

partneri