VIA BENEDICTINA

800 let od příchodu benediktinů na Broumovsko

Mezinárodní fotografická soutěž pro každého

Fotograficka soutez2 2Mezinárodní fotografická soutěž se koná v rámci projektu Via Benedictina: benediktinské dědictví ve střední Evropě, který je financován Visegrádským fondem. Tématem soutěže jsou historické benediktinské kláštery v České republice, Polsku, Slovensku a Maďarsku, ty, které nadále plní svou funkci, stejně jako ty, ve kterých jsou uchovány stopy po působení benediktinů (seznam lokalit je uveden níže)

Soutěž je otevřena všem fotografům, profesionálů i amatérům bez ohledu na věk a bydliště a probíhá od 20. května do 15. srpna 2014.

Cílen soutěže je vybrat fotografie pro výstavu fotografií, která bude prezentována v různých zemích střední Evropy. Výstava ukáže vybrané historické benediktinské kláštery a bude brát v úvahu neobvyklé zajímavé záběry s vysokou uměleckou hodnotou, která bude také upozorňovat na historické, krajinné a přírodní hodnoty místa.

Při výběru prvních třech míst bude rozhodující umělecká hodnota, zatímco zbývající exponáty budou vybrány na základě dvou kritérií – volba bude provedena jak z hlediska umělecké hodnoty tak vzhledem k výběru lokality (tak, že různé kláštery budou prezentovány ve všech čtyřech Visegrádských zemích). 

Seznam lokalit, které se mohou objevit na fotografiích: Česká republika: Praha-Břevnov Praha-Emauzy Praha-Bílá Hora Rajhrad Broumov Kladruby Police nad Metují Praha-Sv. Gabriel Praha-Sv. Jiří Sázava Svatý Jan pod Skalou Teplice Třebíč

Poland: Lubiń Mogilno Płock Sieciechów Święty Krzyż Tyniec

Slovakia: Hronsky Benadik Bzowik Rimavske Janovce

Hungary: Pannonhalma Tihany Bakonybél

Podrobná pravidla soutěže si vyžádejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

KONTAKT

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov 
Klášterní 1, 550 01 Broumov
Tel: +420 491 521 299
Mobil: +420 734 443 165 Mgr. Petr Köppl
+420 731 610 652 Marcela Lilingová
E-mail:

vkcb@broumovsko.cz

partneri