VIA BENEDICTINA

800 let od příchodu benediktinů na Broumovsko

Brána času, slavnostní koncert 2. října

brana-casu-slavnostni-koncert

Ve středu 2. října zazní v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Klášteře Broumov ve světové premiéře suita "Brána času", komponovaná u příležitosti 800. výročí příchodu benediktinů na Broumovsko a Policko. Program koncertu zde

Autor suity, Petr Kořínek, navštívil Broumovsko v loňském roce jako host festivalu Za poklady Broumovska. Poté se sem ještě dvakrát vrátil jako účinkující v hudebním programu ArtCafé, který nabízí ve svém programu Vzdělávací a kulturní centrum Broumov. Zde také vznikla myšlenka proměnit vjemy a inspirace získané ze setkávání s místním geniem loci v tóny a text skladby, která bude věnována výrazné stopě benediktinů otištěné v minulosti i současnosti života krajiny i jejích obyvatel. Rok 2013 je rokem 800. výročí jejich příchodu na Broumovsko a Policko, k oslavám byl koncipován celoroční program a světová premiéra skladby „Brána času“ bude jedním z jeho vrcholů.

K provedení skladby autor přizval své kolegy z Pražského jazzového sexteta, zpěvem je doprovodí členové proslulých Linha Singers – Marta Marinová, alt a Karel Zochr, bas. Doprovodného slova se ujal Alfréd Strejček.

Vstupné na koncert je 120 korun, začátek ve 20:00. Vstupenky si můžete rezervovat na čísle 731 610 652 nebo na mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Koncert je součástí Mezinárodní veděcké konference, která se ve dnech 2. a 3. října v Broumově koná. Pořadateli konference jsou Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově a Agentura pro rozvoj Broumovska - Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

KONTAKT

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov 
Klášterní 1, 550 01 Broumov
Tel: +420 491 521 299
Mobil: +420 734 443 165 Mgr. Petr Köppl
+420 731 610 652 Marcela Lilingová
E-mail:

vkcb@broumovsko.cz

partneri