VIA BENEDICTINA

800 let od příchodu benediktinů na Broumovsko

Nacházíte se zde Zajímavosti Prohlídky Broumovského kláštera

Prohlídky

Standardní prohlídkový okruh

Při základním prohlídkovém okruhu na návštěvníky čeká bohatě barokně zdobený klášterní kostel sv. Vojtěcha, ve kterém byla v roce 1999 objevena kopie Turínského plátna. Následuje návštěva sakristie a klášterní knihovny, kde se nachází tisíce historických knih. Jako poslední místnost, která je součástí prohlídky, je refektář - bývalá klášterní jídelna. V ní je dnes vystavena kopie Turínského plátna, která je jedinou ve střední Evropě severně od Alp. Ze 40 kopií na celém světě patří k té nejvydařenější. 

Pokračování

Kostýmovaná prohlídka

Touto prohlídkou provede všechny návštěvníky kostýmovaná postava. A protože jsme v klášteře, bude to mnich nebo jeptiška. Trasa prohlídky je totožná se základním okruhem, na návštěvníky ale čekají zajímavé informace navíc. Na závěr prohlídky pak všichni obdrží upomínkový dárek. 

Pokračování

Vamberecké mumie

Mumie původně pocházející z farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku, mohou v dnešních dnech návštěvníci navštívit v podzemí broumovského kláštera. Mumie pocházejí ze 17. a hlavně z 18. století. Ve sklepeních kláštera se jich nachází 34. 

Pokračování

Hřbitovní kostel

Prohlídka výjimečné sakrální památky na broumovském hřbitově. Dřevěný kostelík Panny Marie patří k nejstarším celodřevěným sakrálním památkám ve střední Evropě. 

Pokračování

Prohlídka s Lotrandem

V roli průvodce se při této speciální prohlídce objeví mladý loupežník Lotrando, který v broumovském klášteře studoval a všechny vědomosti a zajímavosti, kterým se naučil, hodlá předat pozorným návštěvníkům. Během prohlídky na všechny čeká nejedno překvapení. Formou interaktivní a zábavné hodinové hry budou návštěvníci poznávat tajemný broumovský klášter a luštit tajenkový rébus. 

Pokračování

Převorské prohlídky

Prohlídka v doprovodu převora břevnovského a administrátora broumovského kláštera Prokopa Siostrzonka s vyprávěním o historii kláštera a řádu Benediktinům, jejich hodnotách a o životě za zdmi kláštera v dnešních dobách. 

Pokračování

Noční prohlídky

Tajemné noční prohlídky potemnělého kláštera. V letošním roce se návštěvníci na těchto speciálních prohlídkách dozvědí informace o denním rytmu života mnichů, pověstech spojených s klášterem a mnoho dalších zajímavých informací. 

Pokračování

KONTAKT

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov 
Klášterní 1, 550 01 Broumov
Tel: +420 491 521 299
Mobil: +420 734 443 165 Mgr. Petr Köppl
+420 731 610 652 Marcela Lilingová
E-mail:

vkcb@broumovsko.cz

partneri